Mažų ląstelių – didelė vertė Pagrindinis - Naujienos - 60 metų leukemija sergančio vyro gyvybę išgelbėjo virkštelės kraujas
 
Atgal
 

60 metų leukemija sergančio vyro gyvybę išgelbėjo virkštelės kraujas 2014-03-07

Didžiojoje Britanijoje leukemija sergančiam pacientui, kuriam buvo likę gyventi apie 18 mėnesių, buvo transplantuoti du  virkštelės kraujo kamieninių ląstelių vienetai. Davidas Pyne, kuriam yra 60 metų, buvo priverstas apsvarstyti alternatyvius gydymo būdus, kuomet chemoterapija ir  kraujo perpylimai nepadėjo. Jam buvo pasiūlytas gydymas naudojant donorų kraują - iš dviejų naujagimių virkštelių.  Vienas  virkštelės kraujo donoras buvo iš Amerikos, kitas iš Prancūzijos.

 

"Virkštelės kraujyje yra labai daug kamieninių ląstelių , kurios yra nesubrendusios ir turi neįtikėtinas regeneracines galias. Jos buvo  alternatyvus ląstelių šaltinis Davido gydyme, nes po ilgos paieškos, kito donoro rasti nepavyko ", sakė dr. Mike Dennis, Christie ligoninės Mančesteryje, kur  D. Pyne buvo gydomas, hematologijos ir transplantacijos padalinio direktorius.

 

Davidas yra vienas iš pirmųjų žmonių Jungtinėje Karalystėje, kuriam buvo  atlikta virkštelės kraujo kamieninių ląstelių transplantacija ir dabar jis yra pilnoje remisijoje. Per pastaruosius metus Christie ligoninėje buvo atliktos dar šešios panašios transplantacijos.

 

Jungtinėje Karalystėje gimdžiusios moterys daugelyje miestų gali paaukoti savo kūdikių virkštelės kraują ir placentą bei donuoti juos į specialius kraujo bankus.

 

Šaltinis: čia.