Kamieninės ląstelės - taip gydo gamta Pagrindinis - Kodėl verta išsaugoti? - 10 priežasčių, kodėl verta išsaugoti naujagimio kamienines ląsteles
Atgal
 

10 priežasčių, kodėl verta išsaugoti naujagimio kamienines ląsteles


 

 

Ko gero, kaip būsima mama ar tėtis, Jūs ne kartą girdėjote apie virkštelės kraujo surinkimą, kamieninių ląstelių išsaugojimą.

 

Tad kodėl verta išsaugoti gimimo metu surinktas virkštelės kraujo ląsteles saugyklose ir kam jos yra reikalingos?

 

 

Priežastis Nr.1

Po gimdymo virkštelė kartu su placenta prieš 20 metų buvo tiesiog išmetamos. Tačiau šiandien žinoma, kad virkštelės venoje esantis kraujas yra vertingas dėl jame esančių kamieninių ląstelių ir yra naudojamas gydant daugiau nei 80 ligų. Tai natūralūs, pačios gamtos sukurti vaistai ir jų panaudojimo galimybės vis didėja. 

 

Priežastis Nr.2

Virkštelės kraujo kamieninės ląstelės puikiai pasitarnauja transplantacijų metu, kaip ir kaulų čiulpų kamieninės ląstelės, onkologininėms ligoms gydyti. Įrodyta, jog 100 ml virkštelės kraujo yra toks pats kiekis kraujodarinių kamieninių ląstelių kaip 1 litre kaulų čiulpų, o ir pats virkštelės kraujo kamieninių ląstelių paėmimas yra daug paprastesnis ir saugesnis nei kaulų čiulpų

 

Priežastis Nr.3

Gydymo kamieninėmis ląstelėmis sėkmė priklauso nuo ląstelių amžiaus. Būdamos pirmos dienos, virkštelės kraujo kamieninės ląstelės yra pačios jauniausios, aktyviausios bei efektyviausios, lyginant su bet kuriomis kitomis suaugusio žmogaus kamieninėmis ląstelėmis naudojamoms gydymui. Šias ląsteles galėtume pavadinti "švariausia", natūraliausia gydymo priemone. Kadangi ląstelės užšaldomos, kol dar yra nepaveiktos mus supančios aplinkos, kuri per gyvenimą įtakoja ląstelių kokybę: oro, maisto, žalingų įpročių ar ligų, kuriomis susergame. Dėl šių unikalių virkštelės kraujo kamieninių ląstelių savybių, jos yra itin įdomios mokslui ir medicinai.

 

Priežastis Nr.4

Kamieninių ląstelių naudojimas šiandien. Dažniausiai kamieninės ląstelės naudojamos įvairių piktybinių ir nepiktybinių kraujodaros bei imuninės sistemos ligų gydymui. Virkštelės kraujo kamieninės ląstelės jau buvo transplantuotos gydant leukemiją, anemiją, diabetą, kūdikių smegenų pažeidimus, atstatant imuninę sistemą po chemoterapijos. Šiuo metu atliekama daug klinikinių tyrimų visame pasaulyje, kuriuose šios ląstelės naudojamos gydant diabetą (I tipo) bei kitas autoimunines ligas, raumenų ligas, neurologinius sutrikimus (cerebrinį paralyžių, nugaros smegenų pažeidimus), miokardo infarktą, insultą, su amžiumi susijusias degeneracines ligas, dalinį kurtumą.

 

Priežastis Nr.5

Virkštelės kraujo išsaugojimas kaip unikalus biologinis draudimas vaiko ir visos šeimos sveikatos labui. Jeigu kamieninės ląstelės per pirmuosius 20 Jūsų vaiko gyvenimo metų bus panaudotos ligos, kurios gydymą reglamentuoja įstatymai, gydymui, Vita 34 apmokės iki 5000 eurų gydymo išlaidų.

 

Priežastis Nr.6

Saugomos virkštelės kraujo ląstelės 100 proc. tiks mažyliui ir 75-25 proc. artimiausiems giminaičiams – broliams, sesėms, taip pat tėčiui ar mamai. Rasti kaulų čiulpų donorą, kuris imunologiškai tiktų ligoniui, labai sunku - atitikimo galimybė nuo  1:1 000 iki 1:1 000 000. Tačiau ši statistika pateikiama kalbant apie kraujo bei kitų imuninės sistemos ligų gydymą. Tuo tarpu, gydant neurodegeneracines ligas ar taikant jas kremzlinių defektų šalinimui, virkštelės kraujas gali būti  naudojamas visiems šeimos nariams.

 

Priežastis Nr.7

Virkštelės kraujo surinkimas visiškai neskausminga ir saugi procedūra tiek mamai, tiek kūdikiui. Surinkimą atlieka specialiai parengti medicinos darbuotojai, dalyvaujantys gimdyme, gimdant natūraliai ar atliekant cezario pjūvio operaciją.

 

Priežastis Nr.8

Imunologiškai tinkamo donoro paieška gali tęstis mėnesius, o kartais ir metus, kuomet svarbi gali būti kiekviena diena. O išsaugotas virkštelės kraujas Kamieninių ląstelių banke šeimai atiduodamas, iš karto, kai tik atsiranda poreikis, tokiu būdu laimint gyvybiškai svarbų laiką.

 

Priežastis Nr.9

Virkštelės kraujo išsaugojimas - tai ir pirmoji vaikelio kraujo diagnostika, juk, iki tol, kol kamieninės ląstelės bus padėtos ilgalaikiam saugojimui, virkštelės kraujo mėginys yra ištiriamas dėl galimų infekcijų, ir, gavus teigiamus rezultatus, tėvai galės laiku kreiptis į medikus.

 

Priežastis Nr.10

Išsaugodami mažylio virkštelės kraują, Jūs galite būti tikri, jog surinktas virkštelės kraujas yra apdorojamas ir saugomas pagal aukščiausios kokybės NETCORD standartus ir įdiegtą Kokybės vadybos sistemą, yra apdraustas, o prireikus - iš karto gali būti panaudotas gydymui.