Mažų ląstelių – didelė vertė Pagrindinis - Naujienos - Sėkminga kamieninių ląstelių transplantacija įgyvendinant „Vita 34“ brolių ir seserų iniciatyvą
 
Atgal
 


Sėkminga kamieninių ląstelių transplantacija įgyvendinant „Vita 34“ brolių ir seserų iniciatyvą 2016-11-09

Leipcigas, 2016 m. spalio 13 d. Šią savaitę prie „Vita 34“ komandos prisijungė nepaprastas stažuotojas – 16-metis Janas Hömmeʼas. Brolius Janą ir Arneʼą (11 m.) sieja kai kas labai ypatinga. Siekiant nugalėti kraujo ligą Janui buvo transplantuotos kamieninės ląstelės, paruoštos iš jaunesniojo brolio virkštelės. Šis sėkmingas kamieninių ląstelių gydymas tapo įmanomu dėl „Vita 34“ įgyvendinamos brolių ir seserų iniciatyvos.

 

Būdamas trejų metų amžiaus, iš Žemutinės Saksonijos žemės kilęs Janas susirgo aplastine anemija – reta liga, kuria sergant kaulų čiulpuose nepagaminama pakankamai kraujo ląstelių. Esant tikimybei, kad sergančiam vaikui gali prireikti kamieninių ląstelių gydymo, „Vita 34“ penkerius metus be jokio papildomo mokesčio saugo brolio ar sesers gimimo metu surinktą virkštelės kraują. „Kai gimė Janas, net nenutuokėme, kad išsaugoti jo virkštelę gydymo tikslais gali būti gyvybiškai svarbu. Jo liga privertė mus išsamiau pasidomėti, kokią didžiulę reikšmę turi virkštelės kamieninės ląstelės“, – pasakoja Jano mama Annette Hömme. Laukiantis antrojo vaiko, gydytojams nereikėjo ilgai įkalbinėti tėvų išsaugoti kamienines ląsteles broliui. Broliai ir seserys idealiai tinka būti kamieninių ląstelių donorais, nes atmetimo rizika daug mažesnė, nei naudojant svetimų donorų kamienines ląsteles.

 

Kai Jano sveikata pablogėjo, jį prižiūrintys gydytojai iš Hanoverio medicinos mokyklos paprašė „Vita 34“ atsiųsti virkštelę transplantacijai. Vertingas krovinys tiesiogiai per kurjerį buvo pristatytas į transplantacijos centrą, kur buvo paruoštas procedūrai. Tą pačią dieną buvo transplantuotas virkštelės kraujas kartu su nedideliu kiekiu kaulų čiulpų skysčio. Per palyginti trumpą laiką Jano kraujo tyrimo rezultatai pagerėjo ir jis buvo išrašytas iš ligoninės su geromis ateities perspektyvomis.

 

Dėl kamieninių ląstelių transplantacijos šiandien Jano gyvenimo kokybė beveik prilygsta kitų vaikų, kurie nesirgo tokia sunkia liga, gyvenimo kokybei. Ši patirtis paskatino Janą susidomėti mokslu, ypač kamieninių ląstelių banku „Vita 34“. Todėl 16-metis vidurinės mokyklos mokinys nusprendė per savo rudens atostogas pradėti stažuotis „Vita 34“ tyrimų ir plėtros departamente: „Nekantrauju, kaip noriu asmeniškai susipažinti su „Vita 34“ darbuotojų komanda ir jų darbu. Kamieninių ląstelių terapinis gydymas iš esmės ir teigiamai paveikė mano gyvenimą. Už tai esu labai dėkingas savo tėvams, broliui ir „Vita 34“.“ Patiems „Vita 34“ darbuotojams tai irgi bus ypatinga patirtis – matyti savo darbo įvertinimą prieš savo akis.