Mažų ląstelių – didelė vertė Pagrindinis - Naujienos - Kamieninės ląstelės siūlo būdą kaip atsikratyti raukšlių
 
Atgal
 

Kamieninės ląstelės siūlo būdą kaip atsikratyti raukšlių 2012-07-30

Jau seniai neabejojama, kad kamieninės ląstelės gali išgelbėti gyvybę net, rodos, mirtinų ligų atveju. Tačiau jos taip pat gali būti panaudotos kovoje su negailestinguoju laiku ir jo pasekmėmis – raukšlėmis.

 

Donna Pritchit neseniai savu kailiu patyrė, kaip puikiai tai veikia. 64 metų buvusi mokytoja iš Floridos valstijos į operacinę įžengė tikėdamasi sumažinti laiko pėdsakus savo veide, bet kartu ji nenorėjo, jog plastinės chirurgijos žymės būtų akivaizdžios. Taip pat ji tikėjosi, kad po procedūros sumažės veide dėl aknės likę randai. Nenoriu eiti gatve ir girdėti kuždantis, jog štai ta moteris po veido patempimo procedūros. Noriu, kad jie manytų: „ – O, Donna turbūt buvo atostogauti ir puikiai pailsėjo”.

 

Jaunystės institute (Floridos valstija) viskas prasideda nuo liposakcijos (riebalų nusiurbimo) procedūros. Iš nusiurbtų riebalų sukoncentruojamos kamieninės ląstelės ir tuoj pat suleidžiamos į ankščiau pažymėtas Donnos veido vietas. Ši procedūra vadinama mezoterapija.

 

Kamieninės ląstelės dėl savo regeneracinių savybių odą atjaunina paveikdamos senas” ląsteles ir duodamos joms impulsą keistis. Veido oda atrodo ne tik gražesnė, bet ir sveikesnė, o surandėję ploteliai pakeičiami sveikais. Nors, pasak medikų, kol kas nėra atlikta pakankamai efektyvumą įrodančių tyrimų, tačiau rezultatai – akivaizdūs. Po keturių savaičių Donna jau gali jais džiaugtis.

 

Estetinių procedūrų praktikoje naudojami įvairūs kamieninių ląstelių šaltiniai, tačiau visada galioja bendra taisyklė: kuo šaltinis jaunesnis (naujesnis), tuo rezultatas geresnis. Juk kamieninės ląstelės – kaip žmonės. Jos gimsta šviežios ir energingos, bet laikui bėgant sensta ir palaipsniui šias savybes praranda.

 

Daugiau informacijos ir video.

 

Paveikslėlis iš wellbeign.org