Mažų ląstelių – didelė vertė Pagrindinis - Naujienos - Nuplikimo gydymas virkštelės kraujo kamieninėmis ląstelėmis
 
Atgal
 

Nuplikimo gydymas virkštelės kraujo kamieninėmis ląstelėmis 2012-05-08

Plaukų iškritimo priežastys gali būti įvairios: paveldimumas, šalutinis radiacijos poveikis, kai kurių vaistų vartojimas. Vyrams dažniausiai pasitaiko androgeninis nuplikimas, kuris atsiranda dėl paveldėtos plauko folikulo savybės ypatingai reaguoti į normalų kraujyje esančių androgenų kiekį. Kai androgenų kiekis kraujyje pakinta, dėl kamieninių ląstelių slopinimo plaukai pradeda slinkti. Moterims būdingesnė difuzinė alopecija, kurios priežastimis gali būti sirgimas sisteminėmis ligomis ar tam tikrų nepakeičiamų amino rūgščių stoka. 

 

Dar 2003 metais virkštelės kraujas buvo pradėtas taikyti nuplikimui gydyti. Mokslininkų sukurta technologija panaudojant virkštelės kraujo mezenchimines ląsteles parodė, jog po transplantacijos praėjus jau keletui savaičių pacientams pradėjo atauginėti plaukai. Gydymas buvo atliekamas tike vyrams, tiek moterims. Mezenchiminės ląstelės buvo transplantuojamos tiesiai į nuplikusias galvos sritis.

 

Tikimasi, kad ateityje virkštelės kraujo kamieninės ląstelės taps puikia alternatyva gydant panašaus pobūdžio sutrikimus. Juolab, kad mezoterapijos (gydymo būdo, paremto veikliųjų medžiagų mikroinjekcijomis į problemines zonas) populiarumas nuolat auga. 

 

Šaltinis čia